„Dlaczego liberałowie blokują konserwatystów?”
Tygodnik Do Rzeczy

24/2014

Jedna piąta użytkowników sieci społecznościowych została zablokowana, gdy tylko wyjawiła swe poglądy polityczne. Z badań serwisu POLITICO wynika, że cześciej blokują dostęp w nowych mediach liberałowie, niż osoby o poglądach konserwatywnych. Ciekawe dlaczego? Zapytałem o to na Twitterze.

@Arkadiusz21: „Otoczeni mediami liberalnymi nie potrafią sobie radzić z konstruktywną krytyką. A konserwatywni są przyzwyczajeni do ataków”.

@DziadekWaldemar: Bo wścieklicy po stronie „konserwatywnej” jest więcej niż po liberalnej. Pierwsza jest napastnicza, a druga obronna.

@mwj53: „Blokowanie przez liberałów osób o odmiennych poglądach wynika z nieprzyzwyczajenia do krytyki i pewnej pogardy dla osób o prawicowych poglądach. Konserwatyści zawsze byli krytykowani, więc krytykę z pokorą przyjmują”

@Adrian_Zok: „Konserwatysta z natury jest bardziej zadziorny, a więc i skory do ostrej polemiki, do przekonywania, a nie blokowania” @Rybitzky: „Konserwatyści mają większy szacunek dla człowieka, czyli i do jego poglądów. Liberałowie zaś zwykle chcą modyfikować rzeczywistość, w tym i poglądy innych”.

@JoannaKluzik: „Bo liberalni dostają tony inwektyw od konserwy, w drugą stronę znacznie mniej emocji, więcej luzu, w końcu to liberałowie…”. @JacekJanuszewski: „Bo liberalizm (lewicowy) generalnie nie przepada za wolnością wypowiedzi”.

@Samueljrp: „Konserwatyści konserwują wartości, które budują wspólnotę, w tym wymianę poglądów. Liberałowie chcą Nowego Wspaniałego Świata. Z tego samego powodu częste spory i rozłamy na prawicy. Chodzi nam o coś więcej. Kochamy wolną dyskusję i polemiki!”.

@MarzenaPaczuska: „Ludzie prawicy ćwiczeni od lat – mają pokorę. Wiedzą, że pycha kroczy przed upadkiem”. @PBurdzy: „Człowiek o prawicowych poglądach ceni wolność osobistą, nie lubi zachowań stadnych, nie jest dogmatykiem”.

@Apsalaar: „Większa skłonność do bronienia swego pola przed prowokacjami. Pewne typy mentalności natomiast prowokacją się karmią”.

@BartekRys: „Punktowanie konserwy było modne i spowszedniało, toteż się tym nie przejmują, lewica zawsze się obraża i szuka drugiego dna”. @szuldrzynski: „To prawda, ja nie zablokowałem jeszcze nigdy nikogo, choć wielu próbowało prowokować. Ale tu trzeba mieć twardą skórę”.

@DoktorPlama: „Większość tradycyjnych mediów jest centrolewicowa, więc konserwatyści są przyzwyczajeni do istnienia odmiennych poglądów. Liberałowie mogą żyć w medialnej i towarzyskiej separacji od wszystkiego, co na prawo od centrum, dlatego łatwo się bulwersują”.

@Czerniakowianka: „A gdy kończą się argumenty, zaczynają się bloki”.

Eryk Mistewicz