„Show Rutkowskiego wyceniono na 60 milionów złotych”, Fakt

26 kwietnia 2012 r.

Rutkowski pisze scenariusz i reżyseruje spektakl, a wszyscy inni są jego aktorami. A media dziękują za dobrze wyreżyserowane show – komentuje Eryk Mistewicz, konsultant strategii marketingowych.

Eryk Mistewicz, konsultant strategii marketingowych:

Piątkowa konferencja rodziców Madzi, każda poprzednia oraz cała historia, odkąd włączył się w nią pewien detektyw jest bardzo profesjonalnie prowadzona. Tam nie pozostawiono miejsca na przypadki i wpadki.

Efekt jest taki, że historia, która powinna dawno zniknąć z mediów wciąż utrzymuje się na czołówkach. Takie sprawy żyją dwa, góra trzy dni, a później są wypierane przez podobne sprawy. Przez wypadek lotniczy, przez górników uwięzionych w kopalni, czy trójkę dzieci, które zginęły w pożarze. Natomiast historia z Sosnowca nie znika, bo jest prowadzona w pełni profesjonalnie przez sztab ludzi Krzysztofa Rutkowskiego. Wszystko dlatego, że dla właściciela firmy detektywistycznej to jest niezastąpiona szansa pozyskania klientów biznesowych. Całe show jest po to, aby nikt w Polsce nie miał wątpliwości co do tego, kto jest najlepszym detektywem w tym kraju. Nawet jeżeli ten detektyw jest pozbawiony licencji. Wszystko po to, że jeśli komuś przydarzy się w życiu coś złego, ktoś będzie miał problemy, z którymi nie będzie mógł sobie sam poradzić, ma reagować jak pies Pawłowa i dzwonić w takiej sytuacji do biura Rutkowskiego.

Wartość operacji medialnej, którą rozpoczął i skrupulatnie przeprowadza Rutkowski szacuję na około 60 milionów złotych, tylko za pierwsze dwa, trzy tygodnie. Rutkowski pisze scenariusz i reżyseruje spektakl, a wszyscy inni są jego aktorami. A media dziękują za dobrze wyreżyserowane show.